Канада победи Русия с 3:2 (1:0, 0:0, 1:2, 1:0) след продължение в последния демонстративен мач преди началото на турнира за Световната купа по хокей на лед. Той започва на 17 септември и в него ще вземат участие 6-те най-силни национални отбора (Канада, Русия, САЩ, Швеция, Финландия и Чехия) плюс два сборни отбора на Америка и Европа.

Канада откри резултата чрез Бержерон в 9-ата минута. При това канадците бяха в числено намален състав. След безрезултатна втора третина Русия стигна до пълен обрат в третата. Първо Овечкин изравни в 44-ата минута, когато отборът му имаше числено превъзходство на леда - петима срещу трима. Четири минути по-късно Панарин изведе отбора си напред в резултата.

Канадците успяха да изравнят резултата в 54-ата минута чрез Таварес. До края на срещата те обсадиха трайно вратата на Русия, но вратарят Бобровски беше на висота. Така срещата трябваше да бъде решена в продължението. В него Бобровски още веднъж спаси вратата си, но в 64-ата минута беше безпомощен, когато Райън Гецлаф излезе очи в очи срещу него.

Мачът показа, че хокеистите на двата отбора все още не са достигнали оптимална форма. Все пак той премина при подчертано преимущество на канадците. В герой на мача се превърна руският вратар Бобровски, който отрази 45 удара на съперника.