Швеция - САЩ и Канада - Швейцария са двата полуфинала на световното първенство по хокей на лед в Дания.

Днес са последните срещи от груповата фаза на Световното по хокей на лед

Дания и Латвия ще излъчат последния отбор от финалната осмица

Канадците елиминираха след продължение с 5:4 олимпийския шампион Русия. Те водеха в резултата през по-голямата част от мача, но Артьом Анисимов изравни за 4:4 пет минути преди сирената.

Райън О'Рейли заби "златната шайба" след 74:57 минути игра. "Кленовите листа" горещо желаят световната титла след провала си на Олимпиадата в ПьонгЧанг.

Швейцария хвърли бомбата на четвъртфиналите, елиминирайки един от фаворитите Финландия. "Кръстоносците" изиграха много силна втора третина, в която отбелязаха три гола чрез Енцо Корви, Йоел Вермин и Грегори Хофман.

Суоми поведе в седмата минута с попадение на Маркус Нуитивара. В последната част Мико Рантанен намали за 2:3, но последвалият финален натиск се оказа безрезултатен.