Днес в датските градове Копенхаген и Хернинг са последните срещи от груповата фаза на световното първенство по хокей на лед. Вече са известни шест от четвъртфиналистите и двата изпадащи отбора.

Вашингтон нанесе съкрушителен удар на Тампа

Столичани могат да решат финалната серия у дома

В група "А" мачовете, от която се играят в Хернинг три отбора имат шанс за последната четвъртфинална квота. Швейцария и Франция ще играят директен мач от 13:15 часа. "Кръстоносците" се нуждаят от победа за да попаднат във финалната осмица. "Петлите" ще се борят за чиста победа, но и при такава те могат да отпаднат. Това ще се случи ако Словакия се наложи над вече изпадналия тим на Беларус във втората среща.

От 21:15 часа Русия и Швеция ще определят кой ще спечели първото място в групата.

Финалът в група "B" е от 13:15 часа в Копенхаген. В него САЩ може и да си позволи загуба след редовното време за да оглави класирането. Финландия ще играе за чиста победа. Във втората среща Канада ще срещне изненадващия олимпийски вицешампион Германия. Германците не можаха да повторят успеха си от ПьонгЧанг и ще се класират извън първите 10.

В последния двубой за деня домакинът Дания и Латвия ще излъчат последния четвъртфиналист. При успех това ще бъде огромен успех за датчаните, които преди години спореха с България в третото ниво на световния хокей.

Отборите на Беларус и Южна Корея изпаднаха от първото ниво на световния хокей. Те ще бъдат заменени догодина от Великобритания и Италия.