Калгари Флеймс постигна съкрушителен успех като гост на Аризона Койотс с 6-1 Аризона и излезе на първо място в Тихоокеанската дивизия на НХЛ с 29 точки.

Резултати от срещите в НХЛ от неделя, 25 ноември

Калгари Флеймс разгроми като гост Аризона Койотс

Ноа Ханфин и Марк Янковски вкараха по две шайби, а вратарят на "пламъците" Майк Смит беше близо да направи 38-ия си "шътаут" в кариерата.

Смит беше титуляр за първи път от пет мача спаси 28 удара, но допусна попадение 6:16 минути преди сирената при резултат 6-0. Голът за домакините вкара Клейтън Келър. "Койотите: са на предпоследното седмо място в същата дивизия.

Другите две попадения вкараха Шон Монахън и Ти Джей Броуди.

Тампа Бей Лайтинг сломи с 5-2 Ню Джърси Девилс и оглави Атлантическата дивизия с 35 точки. Брейдън Пойнт вкара два гола и подаде за още един. Останалите три попадения бяха дело на Тайлър Джонсън, Седрик Пакет и Алекс Килърн. Тампа Бей е с пет победи в последните си шест мача.

"Дяволите" намалиха на 1-3 чрез Стефан Ноесен и на 2-5 пет минути преди края. Тогава Йеспер Брат вкара след самостоятелен пробив. Кори Шнайдер спаси 30 удара, което се оказа крайно недостатъчно.