Отборът на Кълъмбъс направи невероятен обрат и победи Анахайм като гост с 4:3 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига. Домакините дръпнаха с 3:0 и всичко изглеждаше решено, но в последната третина Кълъмбъс заби четири шайби и обърна резултата.

Анахайм поведе след гол на Анди Макдоналд при човек повече на леда в петата минута на втората част, а Травис Мьон удвои аванса на домакините девет минути по-късно. Теему Селане вкара за 3:0 малко след това и успокои Анахайм. Гостите от Кълъмбъс обаче имаха други планове и нямаха никакво намерение да си тръгнат победени.

Два бързи гола на Ростислав Клесла в началото на последната третина върнаха Кълъмбъс в мача, а Фредрик Модин изравни по-малко от три минути преди сирената. Точно 1:20 преди края Мани Малхотра заби победната шайба. Вратарят Фредрдик Норена не допусна голове след попадението на Селане и спаси и дузпа в последните секунди.

Питсбърг се наложи над лидера в Източната конференция Бъфало с 4:2 с три гола във втората част.  Ванкувър стигна до успеха срещу Едмънтън с 3:2 с два гола на Мат Кук, който се разписа и в продължението. Това е шеста поредна победа за Ванкувър.

Финикс се наложи над Атланта с 5:4 като заличи пасив от три гола и спечели в продължението. Яник Перо осигури петата поредна победа за Финикс. Нешвил се разправи безмилостно с Чикаго за 8:3 като отбеляза цели пет гола във втората третина.