Германия постигна трета победа на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Словакия. Бундестимът се наложи над Франция с 4-1 и е на крачка от класиране за четвъртфинал.

Морис Зайдер откри резултата в 18-ата минута. Дамиен Флюри изравни за "петлите" 7 минути по-късно. С два бързи гола в края на втората третина германците си осигуриха комфортен аванс. Те бяха отбелязани от Матиас Плахта и Леон Драйзател. Корбиниан Холцер оформи крайния резултат в заключителните секунди.

Русия срази Чехия на Световното по хокей на лед

Двата американски отбора постигнаха стратегически победи

Така германците потвърждават отличното си представяне през последните години, ознаменувано от изненадващия финал на Олимпиадата в ПьонгЧанг.

В другия мач от група "А" Дания разгроми аутсайдера Великобритания с 9-0.

Швейцария също продължава победния си ход след успех срещу съседите от Австрия с 4-0. Кевин Фиала даде предимството за кръстоносците в началото на втората третина. В последните минути Роман Йоси, Филип Курашев и Свен Андригето наказаха, опитващите да изравнят австрийци. Преди това Латвия се справи с Италия с 3:0.

Всички отбори са изиграли по 3 мача и имат по още 4 срещи до края на груповата фаза. Първите 4 от всеки поток се класират за 1/4-финалите, а последните изпадат в долната дивизия.