Германия победи Финландия с 4-2 и избяга от Русия за четвъртфиналния си мач от Световното първенство по хокей на лед, провеждащо се в Словакия. Олимпийският вицешампион губеше с 1-2, но с две попадение на голмайстора си Леон Драйзатл обърна резултата. Така финландците ще трябва да играят в четвъртък срещу Швеция. Германия ще има за съперник Чехия.

В американското дерби от групa "A" Канада се наложи над САЩ с 3-0 и ще играе на четвъртфинал с Швейцария. "Янките" ще бъдат неудобен съперник за устремилия се към титлата тим на Русия.

САЩ победи Германия, само Русия е без загуба на Световното по хокей на лед

Днес и утре завършват срещите в груповата фаза на Мондиала

След завършване на груповата фаза станаха ясни изпадащите отбори. Това са малко изненадващо Франция и Австрия. Аутсайдерите Великобритания и Италия бяха наясно с възможностите си и хвърлиха сили само в преките битки за оставане в елита.

Великобритания се наложи със "златен" гол над Франция. "Петлите" водеха с 3-0 в средата на втората третина, но бяха обърнати. Италия се спаси след изпълнение на по 7 наказателни удари срещу Австрия. Шон МакМонейгл вкара победната дузпа за "Скуадра адзура", в мач завършил и след продължението при равенство 3-3.

Днес е почивен ден на Мондиала. Утре са четвъртфиналите, полуфиналите са в събота, а финалът в неделя. За финалната четворка няма да има жребий, а двойките ще бъдат разпределени съгласно световната ранглиста.

8. Франция  2 точки 14: 34

Русия вкара 6 гола на Швеция през втората третина за головото шоу, спечелено със 7-4. Двата гранда най-вероятно ще се срещнат на полуфинал в събота.