По един гол и в трите части бяха достатъчни на хокеистите на Флорида Пантърс да грабнат успеха с 3:2 при гостуването си Питсбърг Пингуинс в среща от поредния кръг на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Въпреки надеждите, окрилени от поредното попадение на младока Сидни Кросби, дошло 10 минути преди последната сирена, дванадесетте хиляди фенове на „пингвините" в зала „Мелън Арина" си тръгнаха разочаровани от неуспеха на своите любимци.

Двубоят се развиваше много равностойно, като домакините дори поведоха в резултата в 8-та минута на първата третина с гол на Ерик Кристенсен.

Въпреки преднината си обаче Пингуинс допуснаха пълен обрат, като до края на първите 20 минути Гари Робъртс успя да изравни резултата, а след паузата Йозеф Стумпел даде аванс на „пантерите".

В средата на третата част дойде и попадението на Кросби, който изравни резултата и ако пет минути преди края Оли Йокинен не бе вкарал победния гол за Флорида, изходът от срещата можеше да бъде съвсем друг.

По този начин Флорида успя поне малко да подобри тежкото положение, в което се намира, записвайки 9-ти успех в НХЛ при цели 20 поражения, докато Питсбърг наближава дъното в Атлантическата дивизия на Източната конференция в актив от 11 победи и 15 загуби.

бриърВ друга среща от тази нощ убедителния доскоро лидер в Лигата Бъфало се справи без особени проблеми със съпротивата на домакина си Тампа Бей и се наложи с категоричното 4:1. Три от головете за победителите бяха дело на Даниел Бриър (на малката снимка), а един добави Крис Дръри.

За „светкавиците" още в първата минута на срещата се разписа Винсент Лекавалие.