Финикс разби гостуващия Нешвил с 5:2 и си осигури четвъртото място в Западната конференция, а с това и домакинско предимство в първия кръг на плейофите в Националната хокейна лига. Шейн Доун прекъсна головата си суша от 23 поредни мача, а Войтех Волски записа лично постижение за един сезон с 23-ото си попадение в кампанията.

Тейлър Пят, Лаури Корпикоски и Петери Нокелайнен също се разписаха за домакините. Нешвил, който също си осигури място в плейофите, откри резултата още в 12-ата секунда чрез Шей Уебър, но това далеч не беше достатъчно.

Чикаго излезе на върха на Запад след 6:5 над гостуващия Сейнт Луис. Домакините нанесоха своя удар с четири безответни гола на Дънкан Кийт, Бен Ийгър, Брайън Бикел и Крис Верстеег в разстояние на 3 минути през първата част. Андрю Лад и Джордън Хенри също се разписаха за петата поредна победа на Чикаго, който записа рекордните си в клубната история 109 точки за един сезон.

Верстеег пък добави още 3 асистенции и стана първият играч от отбора с четири точки в един мач през кампанията. Финалистът на за купа "Стенли" от миналия сезон Детройт се изкачи на пето място на Запад след успех с 4:3 над гостуващия Кълъбмъс. Възпитаниците на Майк Бабкок записаха осма победа в последните си 10 мача след три бързи гола в разстояние на 76 секунди в средата на втората част.

Томас Холмстрьом се разписа два пъти, а по едно попадение за успеха добавиха Дан Клиъри и Никлас Кронвал, който се отличи и с една асистенция. Майк Блънден завърши с гол и асистенция за гостите. Ню Йорк Рейнджърс запази шансове за класиране в плейофите на Изток след разгромното 5:1 срещу гостуващия Торонто.

Ерик Кристенсен се разписа два пъти, а Вини Проспал прибави с гол и асистенция за домакините, които са девети само на точка от осмия Бостън и на две зад седмия Филаделфия два мача преди края на редовния сезон. Колорадо пропиля аванс от 3:0 и загуби с 4:5 след продължение при гостуването си на Едмънтън.

Рей Уитни отбеляза решаващото попадение 1:10 минута преди края на допълнителното време, а Дъстин Пенър се отличи с гол и две асистенции за успеха. Гостите обаче си гарантираха осмото място на Запад, а с това и участие в плейофите.