Филаделфия направи първата си крачка към участие на финала за Купата Стенли, след като спечели с убедителното 6:0 срещу Монреал в серията на Изток. Вратарят на победителите Майк Лейтън продължава със своята серия от победи.

Лейтън започна в плейофите като резерва на Брайън Буше, който обаче се контузи по време на петия мач между Флайърс и Бостън Брюинс и сега има три победи в три мача в плейофите. Вратарят на Монреал Ярослав Халак, който беше важна фигура при победите над смятаните за фаворити Питсбърг и Вашингтон, сега почна да пуска голове от самото начало на мача.

Най-напред се разписа в началото на мача Брейдън Кобърн, но нови три шайби влетяха в мрежата през втората третина, когато на равни интервали се разписаха Джеймс ван Римсдайк, Дани Бриер и Саймън Гание. Това принуди треньорът на Монреал да извади Халак и да пусне в игра Кари Прайс, който също нямаше особен успех в рамката. В третата третина Монреал инкасира нови два гола, реализирани от Скот Хартнъл и Клод Жиру.

В Сан Хосе местните Акули допуснаха обрат, а вратарят на Чикаго Анти Ниеми този път беше на висота и спаси 44 удара. В първата третина домакините откриха резултата чрез Джейсън Демърс, а в средата на втората част Патрик Шарп изравни.

6:45 минути преди края на мача Дестен Бифилиен донесе успеха на Чикаго, след като пресече неумело разиграване на защитниците около централната линия. Вратарят на домакините Евгени Набоков нямаше вина за попаденията и отрази 38 удара.