Тимът на Ню Джърси Девилс бе безпощаден при визитата си на Ню Йорк Рейнджърс и го сломи с 6:1 в собствената му легендарна зала „Медисън Скуеър Гардън” в среща от поредния кръг от Националната хокейна асоциация на САЩ и Канада.

Повече от 18 хиляди зрители бяха заели своите места в центъра на Ню Йорк с очакване да станат свидетели на 19-та победа на своя любим тим в тазгодишната кампания, но останаха крайно разочаровани след последната сирена.

Още от самото начало гостите наложиха стила си на игра, но успяха да реализират първия гол едва в края на първата третина, като автор на попадението стана чехът Патрик Елиас.

В началото на втората част „дяволите” удвоиха преднината си чрез Джейми Лангенбрюнер, а малко по-късно Рейнджърс опита да се върне в мача, намалявайки преднината на Ню Джърси с гола на Перт Пруча.

бойНадеждите им обаче бяха бързо попарени от Сергей Брилин, който не пропусна да се разпише за 3:1, както и в началото на третата част. Изнервени от негативния развой на срещата, нервите на домакините не издържаха и се стигна до често срещаните на ледените площадки в НХЛ ръкопашни сблъсъци (на малката снимка).

До края на срещата Ню Йорк съвсем свали гарда и за момчетата на наставника Клод Жулиен не бе трудно да нанижат още два гола, които бяха дело на дежурния голмайстор Партик Елиас и Зак Перис.

Със спечелената победа Ню Джърси вече съвсем осезаемо „диша във врата” на Рейнджърс, който все още е на първо място в Атлантическата дивизия в Източната конференция. И двата тима имат по 18 победи и 12 загуби, но „дяволите” са допуснали 2 поражения след продължения, от което са спечелили допълнително 2 точки, а Рейнджърс са записали 4 точки от загуби след оувъртайм.