Джейми Лангенбрюнер се разписа през второто продължение и донесе победата на тима си Ню Джърси Девилс с 3:2 над гостите от Отава Сенатърс, с което „дяволите” изравниха полуфиналната серия със „сенаторите” (1-1 победи).

Лангенбрюнер овладя шайбата в неутралната зона, след което преодоля защитника Джо Корво и я мушна покрай стража на гостите Рей Еймъри.

„Дяволите” можеха са спечелят още в редовното време, след като в първата третина два гола преднина на домакините дадоха Брайън Джионта и Сергей Брилин. Шведът Даниел Алфредсон намали през вторите 20 минути, а Дани Хийтли прати мача в продължение с гол 26.4 секунди преди края на третата част.

Преди това Детройт Ред Уингс надделя трудно с 3:2 над Сан Хосе Шаркс, като по този начин двата тима си размениха по една победа в Детройт преди следващите два мача, в които домакини ще бъдат „акулите”.