На изключително драматична нощ станаха свидетели феновете на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.
Серията започна Ню Джърси Девилс, който победи Вашнгтон Кепитълс победи с 6:5 в НХЛ. Победата донесе Зак Парис, който вкара от дузпа, единствен от своя тим.
Стази победа Девилс развалиха серията на Кепитълс от пет поредни победи, но в същото време прекъснаха негативната си поредица от четири загуби.
Патрик Елиас записа два гола и асистенция за Девилс, а по един добавиха Дейвид Кларксон и Брайън Джонта. Герой ой за отбора остана Никлас Бекстрьом, който вкара един и участва в изграждането на другите четири гола.
Вашингтон изравни по изключително драматичен начин по-малко от секунда преди края на редовното време, когато звездата на отбора Александър Овечкин наниза втората си шайба в мрежата на домакините.
"Чувството да вкараш гол в последната секунда е невероятно. Тогава мачът изглежда приключил, но изведнъж всичко започва наново", заяви голмайсторът на НХЛ от изминалия сезон Овечкин.
Руснакът обаче не успя да вкара от изпълнението на дузпи, което сториха още Виктор Козлов и Бойд Гордън.
На още по-голяма драма станаха свидетели зрителите в "Медисън Скуеър Гардън", където Найджъл Деуис и Маркус Неслунд изравниха в края на мача, а Крис Дръри отбеляза единствената дузпа за победата на Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 над Бостън Брюинс.
С тази победа отборът на Рейнджърс заличи серията от пет поредни успеха на Брюинс.
Това обаче не изглеждаше възможно преди видео повторението да докаже, че при удар на Патрис Бергерон в края на мача шайбата не преминава голлинията, въпреки моменталното включване на червената лампа.
Победната серия за отборите от Атлантическата дивизия завършиха Питсбърг, Филаделфия и Ню Йорк Айлъндърс, които се наложиха съответно над Бъфало с 5:2, над Монреал с 2:1 и над Отава с 3:2.