Томаш Плеканец вкара победния гол при дузпите за победата на Монреал над Анахайм с 4:3. Канадците сътвориха драматичен обрат, след като губеха с три гола след първата третина. Плеканец върна един гол във втората част, а в последната 1:50 минута на редовното време Монреал изравни с попадения на Брайън Джонта и Андрей Марков.

С гол на Евгений Малкин в началото на третия период Питсбърг надделя над Бостън с 2:1. Преди това двата отбора си размениха по един гол във втория период. Попадението на Малкин е негово 23-о за сезона. Руснакът неизменно записва поне точка в 16 от последните 17 мача на "пингвините".

Жером Игинла записа 10-ия в кариерата си хеттрик за разгромната победа на Калгари над Минесота с 5:2 като гост. Рене Бурке и Марк Джордано също се разписаха за тима на Калгари, който е на точка от Детройт в борбата за последното място за плейофите в Западната конференция.

Детройт вкара пет шайби през втория период за победата над Чикаго с 5:4. "Червените крила" изоставаха с 0:2 след първата част, но изиграха много силна втора и обърнаха резултата до 5:2 в своя полза след попадения на Брайън Рафалски, Никлас Лидстрьом, Джейсън Уилямс, Валтери Филпула и Павел Дацюк. Хеттрик за Чикаго записа Андрю Лад.