Детройт Ред Уингс разби Калъмбас Блу Джакетс с 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)в мач от редовния сезон на НХЛ. Още в първата част гостите поведоха с 4:0 след попадения на Клеъри, Датсюк, Дрейпър и Кронуъл.

Домакините отбелязаха почетния гол в началото на втората част, а съперниците им добавиха още 5 до края на срещата. С тази победа Детройт скъси разликата между двата отбора в битката за второто място. Така Ред Уингс са с 19 точки на трета позиция, а Калъмбас са на 2-ра с 20 точки.

В последния мач от НХЛ за тази нощ Чикаго Блекхоукс победи у дома Колорадо Аваланч с 3:2 ( 1;1, 0:1, 1:0, 0:0, 1;0), след изпълнение на дузпи. Гостите поведоха през първата четвърт чрез Кайли Кумитски. Патрик Кейн обаче изравни 5 минути по-късно.

През втората третина Войтек Волски даде аванс на Колорадо, а в началото на третата част Кам Бейкър изравни. Така в редовното време резултатът бе равен и двата тима трябваше да изпълнят по 3 дузпи.

При тях домакините се оказаха по-точни и с 2:1 се поздравиха с успеха. С тази победа Чикаго са лидери в централната дивизия, а Колорадо също продължават да оглавяват северозападното класиране.