Отборът на Дания постигна трета поредна победа на световното първенство по хокей на лед за мъже, което се провежда във Финландия и Латвия.

В третия си мач от група "А" в Тампере датчаните надиграха Австрия с 6:2 (1:0, 1:1, 4:1) и почти си осигуриха класиране за четвъртфиналите.

Дания взе преднина в средата на първата третина с попадение на нападателя на Уинипег Джетс Николай Елерс, а във втория период двата отбора си размениха по един гол. Томас Рафл изравни за Австрия в осмата минута, но шест след това Никлас Андерсен върна преднината на скандинавците.

Паднахме от Китай на хокей

Пън Сун, Цзяхъ Чжоу, Жуй Чжао и Фанкъ Мън, който отбеляза два пъти, осигуриха успеха на азиатците с 5:1

В началото на третата част последва нова размяна на голове. Точен за Дания бе Йеспер Йенсен, докато за Австрия се разписа Петер Шнайдер. В последните 10 минути на мача обаче Дания напълно доминираше и стигна до нови три гола чрез Никлас Йенсен, Матиас Ласен и Патрик Ръсел за крайното 6:2.

В класирането в група "А" лидер с 9 точки е тимът на САЩ, следван от Дания с 8, Швеция с 8 и Финландия с 4. Австрия е на шесто място с 1 точка.

В група "В" в Рига Норвегия регистрира първата си победа след 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) над Словения. Единственото попадение за "викингите" бе дело на Томас Берг-Паулсен 14:05 минути след началото на мача.

Вратарят на норвежците Хенрик Хаукеланд пък записа "шътаут" с 18 спасени удара.

В класирането в групата Норвегия е на пето място с 4 точки от три мача, колкото има и четвъртият Словакия. Словения е на последното осмо място без актив.