САЩ завоюва световната титла по хокей на лед при дамите. Хилари Найт вкара „златния" гол в продължението за 3:2 във финалния мач срещу вечния съперник Канада. Първенството беше проведено в Плимут, щата Мичиган. Това е четвърта поредна титла за САЩ.

Дамският хокеен отбор на САЩ прекрати бойкота

В петък започва световното първенство

До последния момент не беше сигурно дали американките ще участват в турнира поради финансови проблеми на хокеистките с местната федерация. Победният гол стана, след като Найт блокира удар на съперника и подаде на Кендал Койн. Койн изведе Найт, която прокара шайбата покрай вратарката Шанън Шабадос.

Снимка 287615

Източник: newsday.com

Канада поведе с гол на Мегам Акоста още в първата минута. Три минути по-късно Кейси Белами изравни. Белами изведе домакини напред 42 секунди след началото на третата третина. Бриане Дженър изравни за „кленовите листа" 10 минути преди края на мача, когато канадките бяха с една хокеистка повече на леда.

В мач за бронзовите медали Финландия разгроми Германия с 8:0. В предварителната група финландките изненадващо победиха Канада с 4:3, но загубиха от Русия.