Тимът на Далас победи Колорадо с 4:1 в мач от четвъртфиналните плейофи в Националната хокейна лига, с което се върна в серията. Резултатът е 3:1 успеха за Колорадо. Играе се до четири победи.

Ричардсън изведе домакините от Колорадо напред, но до края на третината Лехтинен възстанови равенството. Гостите нанесоха своя удар във втората част, нанизвайки две безответни шайби.

Отличен мач направи Зубов, който записа три асистенции. Именно бранителят на Далас бе определен и за играч на мача.

Филаделфия Файърс изравни серията срещу Бъфало, спечелвайки четвъртия мач с 5:4. "Летците" се върнаха в плейофа, след като губеха с 0:2 успеха.

Мачът започна лошо за домакините, след като Ванек и Брир доведоха нещата до 2:0 за Бъфало. Тогава се разигра и най-добрия в мача, Форшберг.

Шведският национал записа две попадения, и изработи едно. Сред голмайсторите за Филаделфия попаднаха и звездите Ерик Дежарден и Недвед.

2:2 победи е резултата и в серията между Каролина и Монреал. Четвъртият мач бе спечелен от Каролина с 3:2. Играч на мача стана Уилямс от победителите. В актива си той записа гол и две асистенции.