Тимът на Далас Старс записа успех като гост над Анахайм Дъкс в мач от поредния кръг на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Хокеистите от щата на петрола записаха поредната си победа над домакина Анахайм Дъкс с 4:3. До този мач „патоците” имаха 3 победи от началото на сезона.

В първата третина домакините имаха инициативата на леда и спечелиха частта с 1:0, след попадение на Тод Мърчънт 3 мин. преди сирената.

Втората част обаче премина под пълна диктовка на Старс, които вкараха 3 безответни шайби и наклониха везните в обратната посока. Точни за тексасци бяха руснакът Сергей Зубов, финландското крило Никлас Хагман и финландското момче Анти Миетинен.

„Патоците” не бяха съгласни с очертаващата се загуба и на свой ред заиграха по-организирано. В последната трета част те успяха да отбележат попадение чрез канадеца Скот Нийдмайер, а 39 сек. Преди последната сирена Анди Макдоналд доведе мача до изпълнение на наказателни удари.

Момчетата в тима на Далас се оказаха по-хладнокръвни и взеха победата. Усилията на домакините не бяха напразни, тъй като загубата с наказателни удари донесе точка в тимовия актив.

С тази победа „звездите” не познават вкуса на загубата вече пети пореден мач и са еднолични лидери в зона „Пасифик” на Западната конференция в НХЛ .

Анахайм дели второто място в същата дивизия със тима на Сан Хосе. И двата отбора имат актив от 8 т. след изиграни 5 мача от началото на сезона.