Чикаго се възстанови от двете последователни загуби от шампиона Детройт с домакински успех с 5:2 над Калгари. Вратарят Николай Хабибулин отрази 34 шайби, а Мартин Хавлат, Андрю Лад и Патрик Шарп завършиха с по гол и асистенция за
десетата победа на тима в последните 12 мача в лигата.

Калгари пък прекъсна серията си от пет поредни победи и 10 мача със спечелена точка. Канадците не бяха губили в редовното време от 9 декември насам.

С гол на Брайън Ролстън при числен превес в 1:43 минута на продължението Ню Джърси се наложи над гостуващия Отава с 4:3. Дайниус Зубрус вкара две попадения за домакините, които спечелиха за четвърти път в последните си пет срещи.

Руският защитник Андрей Марков единствен се разписа при дузпите, а Монреал победи гостуващия Флорида с 6:5. Андрей Костицин се разписа два пъти в редовното време за канадците. Радек Дворжак също вкара два гола, като донесе точката на Флорида с изравнително попадение 98 секунди преди края.

Майк Смит спаси 27 удара, а Мартен Сен Луи реализира две попадения за успеха на Тампа Бей над Атланта с 4:1 като гост. Загубата прати домакините на последното място в Югоизточната дивизия на точка зад Тампа.

Никлас Бекстрьом отрази всичките 33 удара към вратата си при победата на Минесота над домакина Колорадо с 2:0. Бекстрьом записа четвъртия си "шутаут" за сезона и 13-и в кариерата си, а Оуен Нолън вкара и двата гола за първия успех на
тима след серия от шест загуби като гост.

Новакът Джеймс Нийл вкара решаващото попадение при дузпите, а Далас се наложи с 3:2 над домакина Ванкувър. Мак Модано се отличи с гол и асистенция за тексасците.

Джонас Хилър спаси всичките 29 удара към вратата си и за трети път през сезона не допусна гол при успеха на Анахайм над Финикс с 2:0. Боби Райън се отчете с гол и с асистенция при второто попадение в срещата на Крис Пронгър.