Победителят в редовния сезон на Националната хокейна лига Чикаго Блекхоукс се спаси от изненадващо отпадане в полуфиналната серия в Западната конференция. В шести мач той се наложи над Детройт Ред Уингс с 4:3 и с това изравни резултата на 3:3.

Детройт, който имаше преднина от 3:1 победи в серията, беше само на 20 минути от класиране на финала. Преди началото на третата третина той водеше с 2:1. Само за 10 минути обаче гостите вкараха три шайби чрез Михал Хандзуш, Брайън Бикел и Михаел Фролик и обърнаха резултата до 4:2. Фролик вкара гола си след наказателен удар и влезе в историята, като първият играч вкарал 2 такива гола в плейофите, след като го направи и преди 2 години срещу Ванкувър. Той сам си спечели правото да изпълнява, след като се измъкна сам срещу вратаря и бе съборен в гръб от Карло Коляково. След това остана хладнокръвен и с удар от бекхенд преодоля Джими Хауърд.

Деймиън Брънър даде малки надежди на Детройт с трети гол 52 секунди преди края, но за повече домакините нямаха сили. Отличен мач направи вратарят на Чикаго Кори Крофърд, който отрази 35 шайби.

Победителят ще се определи в решителен седми мач, домакини на който са хокеистите на Чикаго.