Патрик Кейн вкара три гола, а Джонатан Тоус добави два при победата на Чикаго със 7:5 над Ванкувър в среща от полуфиналните плейофи в Западната конференция на НХЛ.

След този успех Чикаго спечели серията с 4:2 победи и се класира за финала за пръв път от 1995-та година насам. Останалите попадения за победителите бяха дело на Крис Верстиг и Адам Буриш. Гостите поведоха 8 минути преди края с попадение на Даниел Седин. Кейн изравни, а 49 секунди по-късно Тоус направи обрат. До края Кейн вкара и третия си гол в мача.

Руският вратар на Чикаго Николай Хабибулин отрази 33 удара, а Роберто Луонго - 23. В полуфиналите на Изток Питсбърг загуби у дома от Вашингтон с 4:5 след продължение. Така гостите изравниха серията на 3:3 победи. Дейвид Стекъл отбеляза победния гол за Вашингтон с 6:22 минута на продължението. Преди това Сидни Кросби изравни. Това е първа победа за Вашингтон в осем мача с продължение.

Мач номер 7 е в сряда във Вашингтон. Това бе третия двубой с продължение в серията - най-много в плейофите на НХЛ. "Пингвините" спечелиха предишните два, но сега нямаха късмет. Питсбърг постигна успех в осем от последните си девет мача с продължение.