Хокеистите на Чикаго спечелиха четвърта победа срещу Минесота във втория кръг на плейофите Националната хокейна лига и се класираха за финала на Западната конференция с 4:0 победи.

Четвъртият мач в серията завърши 4:3 (1:0, 1:1, 2:2). Три минути преди края гостите имаха комфортна преднина от 4:1. В 58-ата и в 59-ата минута Минесота върна две шайби, но за повече силите не стигнаха.

Головете за Чикаго реализираха Бренд Сийбрук, Ендрю Шоу, Патрик Кейн и Мариан Госа, а за Минесота се отличиха Ерик Хаула, Джаред Спърджън и Нино Нидерайтер.

В другия мач за вечерта в полуфинала на Източната конференция Монреал постигна първата си победа срещу Тампа Бей и намали резултата на 1:3 победи. Мачът завърши 6:2 (2:0, 3:1, 1:1).