В мач от първенството на НХЛ отборът на Чикаго Блекхоукс победи Едмънтън Ойлърс с 4:1.

Мартин Хавлат и Брайън Смолински вкараха по гол и направиха по една асистенция за победата на Чикаго. Туому Рууту и Денис Архипов добавиха другите два гола за Чикаго.

Хавлат има отбелязани три гола и две асистенции в два мача след като пропусна 19 срещи заради травма и показа колко е важен за отбора.

Стражът на Чикаго Николай Хабибулин спаси 18 удара към вратата си, а колегата му Дуейн Ролосън спаси цели 23.

Рууту откри головата сметка за Чикаго в 9-ата минута на двубоя, а Смолински добави още един гол в първата третина.

Стол намали резултата във втората третина, но всичко си дойде на мястото в третата част на срещата, когато нови два гола на Хавлат и Ахрипов решиха двубоя в полза на Чикаго.