Чикаго Блекхоукс спечели като гост срещу Тампа Бей Лайтнинг с 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) в първия мач от финалната серия за „Купа Стенли“.

В голяма част от мача домакините изглеждаха по-добрия отбор и Алекс Килорн откри резултата след 4:31 минути игра в първата третина. Треньорът на Чикаго Жак Кюневил сподели в течение на мача, че тимът му е бил изненадан от бързата игра на Тампа Бей.

Развръзката настъпи в последната третина на мача. Блекхоукс успя да изравни резултата едва 6:32 минути преди края на мача, когато Туево Теравайнен прати шайбата във вратата на Бен Бишоп. Само две минути по-късно Антоан Вермет вкара победния гол за гостите.

Така Чикаго стана първият отбор от 2000 г. насам, който печели гостуване във финалната серия за Купа Стенли след като изостава в резултата след първите две третини.

Вторият мач от серията е в неделя рано сутринта българско време. Чикаго Блекхоукс опитва да спечели третата си Купа Стенли за последните шест години, докато Тампа Бей атакува втората титла от НХЛ в историята си след триумфа през 2004 г.

Отборът, който печели първата среща във финала триумфира с Купа Стенли в 77% от случаите.