Отборът на Бостън Бруинс спечели първия си домакински мач във финалната серия за купа "Стенли" на Националната хокейна лига на САЩ и Канада срещу Чикаго Блекхоукс с 2:0 и поведе с 2:1 победи.

Това беше първият мач от финалната серия, който беше решен в редовното време. В двете срещи в Чикаго бяха необходими продължения, за да бъде определен победителят, при това в първата от тях три.

В третия мач хокеистите на Бостън превъзхождаха във всички компоненти в играта - бързина, издържливост, игра при числено преимущество. Всичко беше решено във втората третина. В 3-ата минута Даниел Пей отбеляза първия гол. В средата на третината отборът на Чикаго остана с 3-ма души и домакините не пропуснаха отличната възможност. Четвъртият играч вече се беше появил на полето, когато Патрис Бержерон реализира втората шайба в 15-ата минута.

Отново много силно игра Яромир Ягър. Голът на Бержерон стана именно след негов великолепен пас.

Макар че разликата в резултата не беше голяма, хокеистите на Бостън нито за миг не оставиха съмнение в своето превъзходство.

Следващият мач е в четвъртък отново в Бостън.