В Бостън местният тим отстъпи с 4:5 след дузпи на Питсбърг 20-годишната звезда Сидни Кросби вкара един гол и подаде за два на руснака Евгений Малкин, избран за най-добър млад руски хокеист за 2006 година. Малкин вкара в този мач своите 16-ти и 17-ти гол през сезона, като успя да открие резултата още в 55-ата секунда на срещата, а в 11:53 минута на мача направи резултата 3:0.

Пет минути след началото на втората част канадският център Ерик Кристенсен вкара и четвърти гол, но въпреки това домакините се върнаха в мача с головете на Марко Щурм, Петер Акселсон, Петери Нокелайнен и Денис Уайдман. При дузпите 21-годишният канадец Кристенсен отново се оказа най-важната фигура, след като вкара решителното попадение.