Бостън Брюинс победи Чикаго Белкхоукс с 4-2 в Зимната класика за 2019 година в НХЛ. Мачът се игра на университетския стадион "Норт Дам" в Саут Бенд, Индиана пред 76,126 зрители. Това е вторият най-посетен мач в историята на Зимната класика. На 1 януари 2014 година Детройт и Торонто събраха 104,173 зрители.

Резултати от срещите в НХЛ от вторник, 1 януари

Вегас Голдън Найтс сломи Лос Анджелис Кингс с два късни гола

Давид Пастърняк, Патрис Бержерон, Шон Кюрали и Брад Марчанд се за Бостън. Победата в втора за Брюинс в среща от класиката от три мача.

Брендън Перлини и Доминик Кахун са голмайсторите за Чикаго, чийто вратар Кам Уорд отрази 32 шайби. Блекхоукс за четвърти път загубиха мач на открито.

Снимка 397934

Нешвил Предейтърд победи Филаделфия Флайърс с 4-0. Две попадения реализира Виктор Арвидсон, а по едно добавиха Крейг Смит и Роко Грималди.

Стражът на Невшил, Юсе Сарос отрази 32 удара и записа втори мач за сезона и шести в кариерата си без допуснат гол.

Вегас Голдън Найтс се наложи с 2-0 над гостуващия Лос Анджелис Кингс с късни голове на Брендън Пири и Алекс Тък. Това е четвърти успех за тима.

Марк-Андре Флюри отрази 17 шайби и записа шеста суха мрежа за сезона и 54-а в кариерата си.