Бостън Брюинс преодоля два гола дефицит и спечели първия финал за "Купа Стенли" срещу Сейнт Луис Блус с 4-2. Домакините доминираха през втората третина, когато успяха да изравнят за 2-2, Шон Курали вкара решаващия гол в началото на третата част, овладявайки шайбата с крак. Брад Маршанд на празна врата оформи крайния резултат.

Финландия победи Канада и е с трета Световна титла в хокея на лед

Марко Антила донесе обрата за победителите

Играчите на Бостън имаха десетдневна почивка, изчаквайки да свърши серията между Сейнт Луис и Сан Хосе в Западната конференция. Те изоставаха с два гола в началото на втората третина, когато Владимир Тарасенко отбеляза за Блус.

Снимка 425693

Сейнт Луис игра три финала в първите три години от съществуването си между 1968 и 1970 години, но трите пъти загуби катастрофалн, включително и от Бостън през 1970 година.

"Първата третина беше много солидна. Мисля, че направи много хубави неща", сподели наставникът на гостите Крейг Берубе.

Чарли Макевой изравни с китков удар, изпращайки шайбата под ръкавицата на Джордан Бинингтън. В началото след 7 минути игра Брейдън Шен беше открил за Сейнт Луис.

Втората среща е отново в Бостън в нощта на сряда срещу четвъртък от 3:00 часа.