Тимът на Калъмбъс Блу Джакетс се наложи с 2:0 над гостуващия състав на Лос Анджелис Кингс в собствената си зала "Нейшънвайд Арена" в първия мач за деня от поредния кръг на хокейното първенство на САЩ и Канада.

блу джакетсГоловете за домакините паднаха в първата и третата третина като техни автори станаха украинското дясно крило Николай Жердев и шведът Фредрик Модин.

Общият брой на точните ударите към вратите обаче са в полза  на гостите. Калъмбъс има 14 изстела, докато Кингс – цели 38.

„Кралете” определено са в криза и този резултат е поредното доказателство за слабата форма и липсата на огнева мощ напоследък. Тимът от Лос Анджелис е отбелязвал едно или по-малко попадения в седем от последните си девет мача.

В друга среща от тази вечер Минесота Уайлд се наложи трудно над гостите от Анахайм Дъкс в залата си „Екссел Енерджи Сентър”.

До първо точно попадение се добраха „патоците” с гола на канадеца Анди Макдоналд, който се разписа малко след започването на срещата.

минесотаДо края на третината Минесота успя да отвърен с гол на Ник Шулц, чийто удар опъна мрежата в 15-та минута на сблъсъка.

До нов гол феновете в залата трябваше да чакат чак до 18-та минута на втората част, когато Брайън Ролстън даде гол аванс на „дивите”.

При този резултат (2:1) завърши втората четвъртина. В началото на последната част Анахайм се хвърли да изравнява резултата и само 4 мин. по-късно Крис Куниц материализираи усилията им с попадение.

В оставащите 15 мин. до ново посещение на шайбата в една от двете врати така и не се стигна и мачът отиде в продължения. В допълнителното време обаче отново не бе отбелязан  гол и започна изпълнение за наказателни удари, в които нервите на домакините бяха по-здрави и те се поздравиха с крайния успях благодарение на решителния удар на Мико Койву.