Гол в продължението бе нужен на Бъфало при успеха с 3:2 като гост на Ню Йорк Рейнджърс в среща от поредния кръг на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Началото на сблъсъка в легендарната „Медисън Скуер Гардън" не предложи голове на 18-те хиляди привърженици на „рейнджърите".

През втората част обаче „обичайният заподозрян" Максим Афиногенов откри резултата с удар в 12-та минута. След още 2 минути Томаш Ванек последва примера му и удвои резултата.

Отговорът на Ню Йорк обаче бе светкавичен - 20 секунди след второто попадение в срещата, чешкият ветеран Мартин Страка намали преднината на гостите.

Пет минути преди финалната сирена отново Страка бе най-съобразителен и не пропусна да забие изравнителното попадение, което доведе мача до продължения.

В самото начало на добавеното време „скъпоценен" гол за „бизоните" реализира Крис Дръри, с което донесе 19-я успех за Сейбърс от началото на сезона в НХЛ.

Гостите в този мач са еднолични водачи в първенството, като имат актив от 40 точки и са допуснали едва 5 загуби.

За Ню Йорк днешното поражение бе 11-то този сезон, но „рейнджърите" удържат първото място в Атлантическата дивизия на Източната конференция.

В друга среща от тази вечер Тампа Бей не срещна особени трудности срещу гостите си от Отава Сенатърс и извоюва успеха с 3:1 пред близо 20 хил. зрители в собствената си зала „Сейнт Пийт таймс форум".

Срещата обаче започна с рано попадение за гостите, като точен за тях бе Джейсън Спеза, който опъна мрежата на „светкавиците" в 4-та минута.

До края на частта домакините така и не успяха да се съвземат, но все пак изравниха в средата на втората третина чрез чеха Филип Куба. Още половин минута бе необходима на Брад Ричардс да обърне кардинално хода на срещата с второ попадение за тима си.

Точка на спора сложи Мартин Луис, който реализира своето попадение в самия край на сблъсъка.

Този успех бе 13-ти за домакините от началото на сезона, което им отрежда третото място в Югоизточната дивизия на Източната конференция, докато Отава е на само на позиция от последното място на Североизток.