Тимът на Бъфало Сейбърс записа поредния си успех в Националната хокейна лига на САЩ и Канада като се наложи с 4:2 в собствената си зала „Ейч ес би си Арена” над гостите от Питсбърг Пингуинс.

Свидетели на хокейния спектакъл станаха близо 19 хил. фенове, които видяха 6 гола и драматично развитие на срещата.

В началото на двубоя преимущество на леда имаха домакините, които вкараха попадение в първите минути на третината чрез руснака Максим Афиногенов.

Втората част започна с ново попадение за Бъфало – Томаш Ванек реализира своето попадение и доведе резултата до 2:0. Още по-изразителна стана преднината за домакините малко след това, тъй като Крис Дръри опъна мрежата на „пингвините” за трети път.

Гостите от Питсбърг обаче не се отказаха да търсят успеха и Сидни Кросби показа на два пъти как се вкарва във врата на Сейбърс с головете си в края на частта.

При 3:2 започна и последната третина, като гостите се стремяха всячески към успеха. Точка на спора обаче секунди преди края сложи чехът Алес Коталик, реализирайки четвъртия гол за тима си.

Този успех бе шестнайсетият успех за Бъфало при едва 3 неуспеха, като Сейбърс продължава триумфалния си ход и е безапелационно номер 1 до момента в НХЛ.

бродюр спасяваВ друга среща от тази нощ Ню Джърси Девилс измъкна успеха от Отава Сенатърс с 3:2 в собствената си зала „Континентал Еърлайнс Арена” пред около 15 хил. зрители.

„Дяволите” започнаха добре двубоя и до края на първата третина вече водеха с 2:0, като точен на два пъти бе Джейми Лангенбрюнер. В началото на втората част Зак Перис добави още един гол за домакините и при 3:0 дойде последната сирена за втората третина.

В края обаче момчетата на наставника Клод Жулиен се отпуснаха и позволиха на „сенаторите” да им  върнат две попадения чрез Крис Нийл и Даниел Алфредсон.

Този успех бе 11-ти от началото на сезона за Ню Джърси, които имат и 7 поражения, като по този начин продължават да водят в класирането на Атлантическата дивизия в Източната конференция в НХЛ.