Бъфало Сейбърс победи с 5:2 Ню Йорк Рейнджърс в първвата полуфинална среща помежду им в плейофите на Източната конференция. "Сабите" бяха изключително мотивирани след изказването на треньора на Ню Йорк Том Рейни, че първият в редовния сезон Бъфало всъщност не е толкова силен отбор.

След нулева първа третина "сабите" нанесоха своя удар през втория период. Резултатът откри Томаш Ванек в 14 - ата минута след пауър плей. След него се разписа и Алес Коталик, а минута преди края на третината отново Ванек вкара за домакините.

В средата на заключителната част Рейнджърс върнаха едно попадение чрез Марсел Хоса, но 3 минути по - късно Бъфало поведе с 4:1 след шайба на Джейсън Поминвайл. Попадението на последния в крайна сметка бе зачетено след преглед на видеозапис, след като в първия момент съдиите го отмениха. До края на срещата съперниците си размениха по още един гол. За нюйоркчани той бе дело на Брендън Шанахан, а Бъфало вкара петото си попадение чрез Дрю Стафорд.

Поражението бе тежко възприето в тима на Ню Йорк, който допусна общо 6 гола в серията си в първия кръг срещу Атланта. За Бъфало пък това бе пети пореден случай, в който печелят първи мач на плейофна серия от миналата година насам. Мач №2 между двата съперника е отново в Бъфало в петък.