В среща от първия кръг на плейофите в Източната конференция на НХЛ Бъфало Сейбърс спечели гостуването си на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 и поведе с 2-1 победи в серията. Ключова в двубоя се оказа втората третина, в която паднаха и всички 5 попадения в срещата.

"Сабите", които са лидери в лигата по отбелязани голове с 308 вкараха общо 6 в първите си 2 мача от серията, като само един от тях бе дело на нападател. В двубоя тази нощ в "Голямата ябълка" нещата се промениха и нападението на тима действаше безупречно.

Адам Меър и Томаш Хашек изведоха гостите напред във втората третина. Но впоследствие Трент Хънтър върна едно попадение за нюйоркчани.

В 13 - ата минута на втората третина обаче Даниъл Бриър се разписа и Бъфало отново поведе с 2 гола. В самия край на третината Райън Смит отбеляза за Айлендърс, но това се оказа последното попадение в срещата. Мач №4 между двата тима е в сряда.

В друг 1/8-финален плейоф на Изток Тампа Бей победи Ню Джърси с 3:2, като резултатът в серията вече е 2-1 победи за Тампа Бей.

Лекавалие откри резултата в 10-ата минута, а Модийн изравни във втората третина. Мачът се реши в заключителната част, като Ричард най-напред отново даде предимство на Тампа Бей, но само три минути по-късно Париз изравни. Крайното 3:2 за Тампа Бей оформи Проспал, след асистенция на Лекавалие.

В изработването и на трите попадения на Тампа Бей участие имаше и Сан-Луи.

На Запад Сан Хосе поведе с 2-1 победи в серията си срещу Нашвил, след като победи с 3:1 в третия мач. Гостите от Нашвил поведоха в резултата след гол на Сутер в първата третина. Във втората домакините обърнаха мача, след като най-напред Михалик изравни, а след това се разписа и Клоу. Крайното 3:1 оформи Марло в третата част на срещата. Въпреки загубата, отличен мач на вратата на Нашвил изигра Томаш Вокоун, отразил 38 удара. Стражът на Сан Хосе Набоков спаси 19 удара.