Хокеистите на Бъфало взеха трудна домакинска победа с 2:1 над Каролина след продължение в шестия мач от серията на финалните плейофи на Източната конференция в НХЛ.

Така отборите на Сейбърс и Хърикейнс изравниха серията на 3-3 успеха и ще излъчат победител в решаващия седми двубой.

В петата минута на първата третина Дюмон откри резултата с шайба във вратата на Каролина. Предимството за Бъфало се запази почти до края на срещата, когато в 17-ата минута на третата част гостите изравниха и докараха мача до продължение след гол на защитника Брет Хедикан.

В 5-ата минута на продължението центърът на Бъфало Даниел Бриере вкара решителния победен гол за 2:1.

"Опитах се да стрелям към вратата, като се надявах някой от съотборницте ми да достигне шайбата. Чак когато светна червената лампичка и залата избухна в аплодисменти, осъзнах, че съм вкарал", каза щастливият голмайстор след края на мача.

Успехът на домакините дойде и благодарение на отличната игра на вратаря Райън Милър, който спаси 25 от 26 удара.

Последната битка на леда между Сейбърс и Хърикейнс е в Каролина в четвъртък.