Тимът на Анхайм Дъкс успя, макар и трудно, да се наложи при гостуването си на Лос Анджелис Кингс в сблъсък от поредния кръг на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

„Патоците" започнаха много добре срещата пред повече от 16 хиляди зрители в зала „Стейпълс сентър", като още през първата третина вкараха 2 безответни гола, дело на Травис Моен и финландската  неостаряваща „звезда" Тиму Селане.

През втората част гостите увеличиха още повече преднината си, довеждайки резултата до 3:0, като автор на единственото попадение за вторите 20 минути стана центърът Боб Нидермайер.

Минута след подновяването на играта отново Селане матира вратаря на „кралете" и след този гол Анахайм реши, че е всичко в тази среща е решено.

Не така мислеше обаче лявото крило на Лос Анджелис Скот Тортън, който 2 минути по-късно реализира и намали резултата, довеждайки го до 4:1.

Две минути преди края името си сред голмайсторите за домакините записа и Роб Блейк, а 30 сек. преди края дойде ред и на Дъстин Браун да вдъхне надежди на „кралете".

За повече обаче нямаше време и Анахайм записа 20-ата си победа в първенството този сезон, като е допуснал и 8 поражения, но с актив от 28 точки оглавява класирането в Западната конференция в НХЛ.