Ник Ричи вкара решителния четвърти гол в края на втората третина и Анахайм Дъкс изравни серията срещу Нешвил Предейтърс в НХЛ. Втората финална среща от Западната конфренеция завърши при резултат 5:3 за домакините от Лос Анджелис, които се реваншираха за загубата си от преди два дни.

Анахайм оформи карето, което ще спори за титлата в НХЛ

"Патоците" се класираха за финал на Запад

Гостите от щата Тенеси поведоха в началото на мача с голове на Райън Йохансен и Джеймс Нийл. "Патоците" се върнаха с попадения на Сами Ватанен и Якоб Силфверберг. Филип Форсберг отново изведе Нешвил напред в 28-та минута. По-малко от три минути по късно Ондржей Кейс вкара за 3:3.

Голът на Ричи беше четвъртият във вратата на Нешвил в рамките на 19 минути. Отборът не беше допускал толкова попадения за кратко време в мачове от елиминациите през този сезон. В последните секунди Антоан Вермет вкара на празна врата за Анахайм. Джон Гибсън спаси 30 шайби на вратата на "патоците".

Третият мач между двата отбора е в Нешвил във вторник.