Калгари Флеймс 1-3 Анахайм Дъкс (0-2, 1-0, 0-1)

Анахайм Дъкс стана първият отбор класирал се за втория кръг от плейофите в НХЛ. Те победиха за четвърти път Калгари Флеймс и чакат своя съперник измежду Едмънтън Ойлърс и Сан Хосе Шаркс. Там резултатът е 2-2 победи.

Анахайм спечели седем мача подред срещу Калгари този сезон. Още до 7-та минута Патрик Ийвс и Нейт Томпсън вкараha два гола, които „Патоците" бранеха през цялата среща. Между двете попадения треньорът на домакините извади врататя БраД Елиът и вкара на негово място Чад Джонсън.

Четири „златни" гола определиха победителите в НХЛ

Нешвил и Анахайм водят с по три победи

През втората третина Шон Монахан върна едно попадение и даде надежда на публиката. Но натискът на "Пламъците" до края  беше безплоден. Седем секунди преди сирената Райън Гецлаф отбеляза на празна врата и узакони елиминирането на канадския тим.