Роденият в Русе руснак Александър Георгиев пази във финалните 3 минути и 22 секунди при загубата на Ню Йорк Рейнджърс с 0-5 срещу Аризона Койотс в мач от НХЛ.

Резултати от срещите в НХЛ от неделя, 6 януари

Аризона Койотс разгроми Ню Йорк Рейнджърс, Отава Сенатърс продължава да затъва

Георгиев смени легендата Хенрик Лундквист, след като шведът пусна 5 гола от 32 удара. Конър Гарланд вкара две попадения, а Дарси Кюмпер спаси 23-е шайби отправени към него, за да запише първия си шътаут за сезона с Аризона. Алекс Галченюк се отличи с гол и две асистенции, а Марио Кемпе и Клейтън Келър узакониха стотната победа на треньора Рик Токет.

Вашингтон Кепиталс дръпна с две точки пред Питсбърг Пингуинс, след като победи с 3-2 Детройт Ред Уинхс. Михал Кемпни заби победния гол 3:52 минути преди сирената. Том Уилсън и Травис Бойд бяха точни преди това за шампионите. Кепиталс прекъснаха серията си от три поредни загуби.