Вратарят с български корени Александър Георгиев не допусна гол при победата на носителя на купа "Стенли" Колорадо с 1:0 след дузпи срещу гостуващия Ню Йорк Айлъндърс в мач от редовни сезон на Националната хокейна лига.

Така роденият в Русе руски национал Георгиев отрази всичките 26 удара към мрежата си и записа втори "шътаут" за сезона и общо десети в кариерата си.

Ивън Родригес единствен се разписа при наказателните удари за успеха на шампионите, които спечелиха за четвърти път в пет срещи.

Ню Джърси с клубен рекорд при победата над Филаделфия

11-ти пореден успех при гостуване

Иля Сорокин от гостите отрази 46 шайби за третия си "шътаут" през кампанията и общо 13-и.

Лидерът в лигата Бостън надделя над Флорида със 7:3 и записа 19-и пореден мач с поне точка като домакин. Патрис Бержерон се отличи с два гола и две асистенции, Брендан Карло и Конър Клифтън допринесоха с по попадение и асистения, а Линус Улмарк блокира 36 изстрела.

Картър Ферхег завърши с гол и асистенция за гостите.

Дмитри Орлов реализира 22 секунди преди края на продължението и донесе победата на Вашингтон с 4:3 като домакин на Детройт.

Ник Дауд вкара два пъти за столичани в рамките на 11 секунди във втората част, за да изравни за 2:2, а Ерик Густафсон добави гол и асистенция. Александър Овечкин даде асистенция, но не успя да се разпише и с 800 попадения остана на гол от втория във вечната ранглиста в НХЛ Горди Хоу.