Джонатан Чийчу и Милан Михалек вкараха по два пъти, а Джо Торнтън се отличи с три асистенции за Сан Хосе Шаркс, а тимът им спечели петия си мач от последните шест срещи, надделявайки с 4:1 над Чикаго Блекхоукс в среща от НХЛ.

Михалек изведе гостите напред в средата на втората част, докато Торнтън подаде и за двата гола на Чийчу. Михалек се разписа и в заключителната трета част.

Торнтън има 99 точки този сезон (20 гола и 79 асистенции), като изпреварва Венсан Льокавалие от Тампа Бей (97 точки) и заема втората позиция зад Сидни Кросби от Питсбърг (108 точки) в индивидуалната голмайсторска надпревара.

Патрик Шарп заби 17-ия си гол за Блекхоукс, които изгубиха шансове за участие в плейофите при загубата си в предишния двубой срещу Калъмбъс.

Същевременно Сан Хосе все още е в играта, борейки се за място в Западната конференция, измествайки Минесота (93 точки) и заемайки 5-ата позиция с 94 точки.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Ню Джърси - 73 мача, 43 победи, 22 загуби, 8 заг. след прод.; 94 точки
Североизточна дивизия: Бъфало- 73 м., 47 п., 19 з., 7 з. след прод.; 101 точки
Югоизточна дивизия: Атланта - 74 м., 39 п., 25 з, 10 з. след прод.; 88 точки