Седми мач ще определи единия финалист в Източната конференция на НХЛ. В шестия отборът на Вашингтон Кепитълс победи с 2:1 Ню Йорк Рейнджърс и доведе нещата до 3:3 в серията.

Домакините успяха да вземат преднина от две попадения след първите две третини на мача. Първо Алекс Овечкин откри резултата само 88 секунди след началото на двубоя, а Джейсън Химера удвои в средата на втората част.

Играчите на Ню Йорк успяха да върнат един гол в последната минута на мача чрез Мариан Габорик, но нямаха време за нищо повече, тъй като оставаха само 51 секунди до финалната сирена.

Победителят в този полуфинален сблъсък ще бъде определен в неделя на „Медисън Скуеър Гардън“ в Ню Йорк. На финала той ще срещне отборът Ню Джърси, който надделя над  Филаделфия Флайърс с 4:1 победи.

Това е първи финал за Джърси от 9 години насам. Той стана факт след победата с 3:1 в петия мач. В герои за тима се превърнаха Брайс Салвадор, Дейвид Кларксън и Иля Ковалчук.

На запад финалът е между Лос Анжелис Кингс и Финикс Койотс.