Тенеси победи Питсбърг с 31:14 като домакин и по този начин извоюва домакинско предимство в предстоящите плейофи в Американската Конференция на Националната футболна лига. "Титаните" (13-2) победиха "металурзите" (11-4) в сблъсъка на най-добрите отбори в АФК и по този начин момчетата на Джеф Фишър постигнаха 15 победа в последните си 17 мача, като тази поредица започна още през миналия сезон.  Двубоят между  куотърбековете бе спечелен категорично от този на Тенеси Кери Колинс (20/29 при пасовете или 69 %; 216 ярда; 1 пас за тъчдаун; 0 пъти неговите пасове бяха пресечени; 1 сак; 102.1 рейтинг), като неговият конкурент Бен Рьотлисбергер (26/40; 65%; 331 ярда; 2 тъчдаун паса; 2 пресичения; 5 сака; 86.6 рейтинг) не беше на познатата висотата от последните мачове на тима от Пенсилвания.

Тъчдауните за лидера в АФК Юг отбелязаха Джъстин Гейдж (през втората четвърт), Крис Джонсън (3), ЛинДейл Уайт (4) и Майкъл Грифин (4). За Стийлърс до ендзоната на противника достигнаха Сантонио Холмс (2) и Хайнс Уорд (3). Точковото начало в срещата даде Роб Бирънас с фийлд гол от 42 ярда, като по този начин,  той изведе Тенеси напред с 3:0 само 47 секунди след началото на втората четвърт.

С тази победа "титаните" прекъснаха поредицата от 5 поредни победи на Питсбърг и станаха първият отбор постигнал повече от 300 ярда срещу най-непропускливата защита в НФЛ.

Тенеси бяха без дифенсив такъла Албърт Хайнсуърт и без енда Кайл Ванден Бош, които бяха контузени. Техните заместници направиха пет сака на Бен Рьотлисбергер  и го принудиха да направи четири грешки, като това се изрази в 21 точки преднина в края на мача.