Минесота победи Чикаго в последния мач на 15-ия кръг в NFL
20.12.2007 14:12:07
Източник: Интернет
Най-полезен за успеха на Викингите на техния “Хъбърт Х. Хъмфри Метродом” в Блумингтън бе Адриан Питърсън, който реализира 2 тъчдауна, както и пробяга 78 ярда от 20 опита. Тарварис Джаксън пък записа най-доброто постижение в кариерата си, що се отнася до пасове – 249 ярда.
Въпреки това мачът не премина никак леко за Минесота, тъй като “мечките” водеха с 13:3 преди първия тъчдаун на Питърсън, който дойде в началото на третата част.
“Викингите” заемат 6-та позиция в NFC като запазват шансовете си за пробив в плейофите с уайлд кард. Миналогодишният финалист в “Супер Боул” пък вече няма шанс да продължи напред.
jambar
на 19.12.2007 в 19:10:48 #12Много са зле. Го, Патс.
Red Sox
на 19.12.2007 в 05:16:02 #11Red Sox
на 19.12.2007 в 05:14:12 #10мани-мани... мъчиме се ежедневно
milchev_sz
на 19.12.2007 в 04:31:19 #9От нямане кво да правя на бачкането..... та пиша у форумо. Абе, капиталистическа експлоатация, кво да правиш.
Red Sox
на 19.12.2007 в 00:08:55 #8Милчев, уби ме! много наблюдателен си бил, бре! даже и на черните футбалери си намерил прилежащо име
milchev_sz
на 19.12.2007 в 00:05:58 #7Пейтън ми прилича на Мунчо (кроткия идиот). С това голямо чело и с постоянните червени белези от каската, сякаш е слагал омекотителен шлем да не си удря главата в стената постоянно. Иронията е, че той май е един от най-интелигентните играчи. Хайнз Уорд ми прилича на Веселин - един такъв вечно ухилен. Урлакер - Войн (като Войн Войнов) Уорън Сап - Бончо Гърдев Ранди Мос - Харалампи Щръклев Джон Грудън (Чъки) - Страшимир Тилилейски Том Брейди - Звезделин Брет Фавр - Бойко Тони Ромо - Яне Тръпчински Биг Тюна - Грую Хамалев Бил Кауър - Кубрат Хаджийски
Red Sox
на 18.12.2007 в 22:17:28 #6Крис Бърман изглежда на човек, който употребява твърде много одеколон.
milchev_sz
на 18.12.2007 в 21:49:09 #5Част 3: Лични наблюдения и пристрастия Име, Пост, Отбор, Колеж (преди НФЛ), постижения Пейтън Манинг, КБ, Индианаполис Колтс, Тенеси (мразим ги), шампион с Колтс през 2006, много прецизен подавач, често сам ръководи отбора по време на т.н. "2-minute drill" Том Брейди, КБ, Ню Ингланд Пейтриътс, Мичиган (мразят ги в Охайо; и в Зап. Вирджиния от вчера), 3 пъти шампион с Пейтриътс и запътил се към поредна титла и към сезон без загуба, супер железен когато е под напрежение и натиск от противниковата защита, доскоро жънеше успехи без добри хващачи (wide receivers), но от тази година направо умопомрачителен в тандем с Ранди Мос и Уес Уелкър. Бен Ротлисбъргър, КБ, Питсбърг Стийлърс, Майами от Охайо (някви никви, но дали на НБА Уоли Сербияк), станал шампион през първия си сезон в НФЛ 2005 и оттогава е незаменим титуляр. Тони Ромо, КБ, Далас Каубойс, Източен Илиноис, още не е ставал шампион, ама е на път. Много прецизн подавач, но понякога изпада в болестно състояние и не спира да подава на съперниковите играчи (справка: при гостуването на Бъфало и домакинството на Фили). Добър тандем с Терел Оуенс, но любимият му съотборник е Джейсън Уитън. Брет Фавр, КБ, Грийн Бей Пакърс, Южен Мисисипи, шампион през 1996 с Пакърс, един от най-успелите и дълголетни играчи в историята на лигата, рекордьор по брой на последователни мачове, ярдове чрез подаване, брой на успешни подавания, брой на ТД-та чрез подаване, и май че и по брой на пресечени пасове от ротивника Уфф, стига засега. Аре, допълвайте с коментари
Red Sox
на 18.12.2007 в 21:47:17 #4А, сега сериозно: Пейтън Менинг прилича на човек, който би се казвал Велизар.
milchev_sz
на 18.12.2007 в 18:55:43 #3Част 2: НФЛ Националната Футболна Лига е единствената професионална лига по Американски Футбол на терен с пълни размери в Щатите , за разлика от Арена Футбол (малко игрище и винаги в зала), НФЛ Юропа и Канадската Футболна Лига. Навремето е имало и конкурентна лига (АФЛ), но те се обединяват през 1966. Бележка: НФЛ Юропа е закрита през Юни 2007 и няма да има сезон през 2008. Тъй като няма долни "ешелони" както е при футбола в Европа или при бейзбола, новите попълнения идват основно от колежанския драфт още от еропейската лига (поне до преди сезон 2007), от канадската лига и лигата в зала. Играчи, които не са изкарали поне една или две години в колежански отбор, нямат право да влизат в драфта. Конференции: AFC (American Football Conference) и NFC (National FC) Дивизии: Източна, Западна, Южна и Северна във всяка една конференция като отборите не са разпределени по стриктно географски принцип. ето и една препратка към Уики - нагледно е показана структурата и карта на градовете с отбори в НФЛ: http://en.wikipedia.org/wiki/Nfl#Current_NFL_teams По-известни отбори са: AFC: New England Patriots, Pittsburgh Steelers, Indianapolis Colts (2007 Super Bowl Champs), Denver Broncos, San Diego Chargers NFC: NY Giants, Philadelphia Eagles, Dallas Cowboys, Washington Redskins, Green Bay Packers, Chicago Bears, Minnesota Vikings, San Francisco 49ers Редовния сезон е от 16 мача (по един на седмица) като се играе с разменени гостувания срещу отборите в дивизията и по един мач с някои от останалите отбори в конференцията и с някои отбори от другата конференция. Четирите дивизионни шампиона и двата най-добри отбора от конференциите влизат в плейофите. Там се играе един мач директна елиминация, като домакин е отбора с по-добри показатели през редовния сезон. В третия кръг се играят финалите в конференциите и се определят двата противника в Супер Бол. Супер Бол обикновено се играе през първата неделя на Февруари или последната неделя на Януари.
milchev_sz
на 18.12.2007 в 18:18:02 #2със съкращения: За новите поклонници - малко инфо за лигите: НФЛ е професионалната лига в Щатите. Има клон в Европа, който се казва НФЛ Юропа (май) и там са 6 отбора с резерви и таланти, които се обиграват. Има и лига в зала Арена Футбол (играят в баскет зали все едно на малки вратички). Там е повече шоу, отколкото сериозен футбол. Но и там наблюдават скаутове на НФЛ. Има и Канадска лига - правилата са подобни на НФЛ и там често играят не-драфтнати колежански звезди. Колeжанската лига е ОГРОМНА, като почти всеки от над 1000 американски колежа и университета си има отбор. Разделени са на дивизии, като в най-горната дивизия (NCAA Div I-А) са над 100 отбора в 11 конференции с 4 независими отбора. По-известни конференции са: SEC, ACC, Big Ten, Big 12, Pacific 10, Bi East са шестте т.н. BCS (Bowl Championship Conferences) и се считат за по-най. Отборите играят редовен сезон от по 11-13 мача без разменено гостуване като поне 8 са срещу отбори от конференцията. Голямата обърквация идва в т.н. postseason, когато вместо плейофи се игрят множество Bowl Games. По-известни са: Sugar Bowl (New Orleans), Rose Bowl (Pasadena, CA), Fiesta Bowl (Glendale, AZ) , Orange Bowl (Miami) а от тая година има и Allstate BCS Championship Game (New Orleans). Отборите, които се канят за всеки Бол се избират от организаторите и се базират на това кой е спечелил своята конференция и кои са по-високо класирани в генералната ранглиста на NCAA Div I-А наречена BCS Rankings. Там се взимат предвид всякакви обективни и субективни показатели и прилича малко на ранглистата на ФИФА за националните отбори. Много е противоречива системата, като тази година двата отбора в Големия Финал са Охайо Стеит (11 победи и 1 загуба) и Луизиана Стейт (11 победи и 2 загуби). Пък има отбори без загуба (Университета на Хаваи), които играят в по-маловажи Бол-ове само защото не са от една от шестте BCS конференции. Следващото включване ще е за НФЛ.
milchev_sz
на 18.12.2007 в 18:12:58 #1Oпаааа, не само ние форумците следим МНФ! Този път добре е списано (преведено).