Нефтохимик загуби от Несебър след обрат, а поражението най-вероятно ще струва поста на треньора на "шейховете" Николай Кръстев.

Ръководството е крайно разочаровано както от резултатите, така и от играта на отбора. В 11-ата минута Нефтохимик успя да открие резултата, след като Даниел Стаматов с мощен удар от 20-ина метра намери горния десен ъгъл за 0:1. През втората част домакините бяха далеч по-активният отбор и успяха да обърнат нещата в своя полза. В 63-ата минута Джюнейт Али се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и от непосредствена близост прати топката в мрежата за 1:1. 10 минути по-късно капитанът на домакините Николай Костов изпълни своя специалитет, като с директен изстрел от фаул осъществи пълния обрат и остави 3-те точки в Несебър.

До края на мача гостите имаха две възможности да изравнят, но Филипов и Люи пропуснаха. Помощник треньорът на Нефтохимик Деан Петков пък бе отстранен от резервната скамейка за бурна реакция.