Нефтохимик се наложи над Марица (Пловдив) с 6:0. Преди началото на срещата бяха представени играчите, които през следващия сезон ще защитават цветовете на бургазлии. Цели 19 нови играчи пристигнаха в бургаския тим през последния месец, като сред тях има и четирима чужденци.

Срещата се игра в три полувремена по 30 минути и започна с натиск на домакините, но през първия половин час до гол не се стигна. Резултата откриКостадин Хазуров, който бе точен в 51-та минута. Само три минути по-късно друг бивш играч на ЦСКА Александър Александров беше точен, след като навърза цялата защита на Марица и с много силен удар с левия крак, прати топката в долния ляв ъгъл.

Резултата стана класически в 61-та минута, когато хърватина Марио Рашич с глава отбеляза от близко. Отново Александров в 70-та беше точен за 4-0. Само 120 секунди след това Живко Петков покачи на 5-0, а крайния резултат оформи Емануил Манев с фамозен гол от около 20 метра.