Футболистите на Нефтохимик продължават победната си серия в Югоизточната Трета лига. В днешния XV кръг от първенството те се наложиха като домакини над Миньор (Раднево) с 2:1. Така бургаският тим остава начело във временното класиране.

Играта през първата част на двубоя се водеше предимно в центъра на терена, като сериозни опасности, и пред двете врати, почти липсваха. Две минути преди почивката резултатът откри голмайсторът на Нефтохимик Деян Христов. При постепенна атака, той овладя с гърди центриране отдясно на Даниел Стоянов и с техничен удар закова топката в мрежата.

Началото на втората част отново предложи равностойна игра. Гостите успяха да изравнят в 63-та минута, при контраатака. "Шейховете" си върнаха преднината в 83-та минута. След центриране от фаул на Цветан Филипов, Цветомир Цонков игра с глава и отклони топката към малкото наказателно поле, където в опит да я изчисти, играч на гостите я засече в собствената си мрежа.

В следващия кръг отново предстои домакинска среща. "Шейховете" ще посрещнат на стадион Лазур тима на Левски (Карлово), на 24.11, от 14:30 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Станислав Жеков, Живко Илиев (65 Стоян Калев), Йолиян Милков, Цветан Чахов, Цветомир Цонков, Стивън Славков (46 Стойко Иванов), Цветан Филипов, Мирослав Радев (65 Кристиян Мирославов), Даниел Стоянов, Деян Христов

Резерви: Атанас Гичев, Денислав Минчев, Мартин Ставрев, Даниел Стаматов

Михаил Георгиев пропуска срещата на Нефтохимик с Миньор (Раднево)