Нефтохимик победи петия във Втора лига ОФК Поморие с 1:0 във втората си контрола от зимната подготовка. Срещата се проведе на градския стадион в Поморие, а гола отбеляза дебютиралия за "шейховете" алжирец с френски паспорт Амине Оудрихири в началото на второто полувреме.

През първото полувреме играта бе равностойна, като все пак домакините имаха повече положения да поведат. Най-чистото положение бе пропуснато от Ахмед Ахмедов и първите 45 минути завършиха при 0:0. Втората част започна отлично за Нефтохимик.

В 56-ата минута вратарят на Поморие изби силен удар, но топката попадна в Амине Одрири. Той залъга стража на домакините и на празна врата откри резултата. Поморие имаше няколко възможности да изравни чрез Милен Танев, но не съумя да го стори. До края на мача нов гол не падна и Нефтохимик записа първа победа в предсезонната си подготовка, след като в първата си проверка отстъпи с 0:1 пред Берое. За възпитаниците на Малин Орачев пък това бе първо поражение след 1:1 като гост на Берое.

Състав на Поморие: Д. Илиев, Д. Лозев, Сл. Шопов, Ст. Жеков, Ант. Иванов, К. Георгиев, Ж. Хаджиев, Ил. Шерденов, Б. Расим, Ахм. Ахмедов, Ст. Стаматов

Резерви: Д. Тодоров, М. Коев, Г. Петков, М. Василев, Ст. Дрянов, Ив. Колев, Хр. Лемперов, Ст. Ганев, Р. Петров, М. Иванов, Ж. Илиев

Христо Янев пробва Амине Оудрихири

Христо Янев пробва юноша на Нант

Французинът минава тестове

Състав на Нефтохимик: Д. Николов, В. Хомей, Анг. Грънчов, Я. Пехливанов, М. Орачев, Ив. Вълчанов, Л. Божинов, Г. Вълчев, Вл. Романов, Ж. Петков, Ам. Оудрихири

Резерви: Ив. Василев, К. Велков, Ем. Манев, Г. Хашев, Н. Дюлгеров, М. Огнянов, К. Хазуров

След днешната контрола футболистите на Нефтохимик ще бъдат пуснати в почивка до събота, когато отборът заминава на трети подготвителен лагер, който ще бъде в Алания (Турция) от 28 януари до 9 февруари.