Тимът на Ямбол постигна първата си победа като гост в Националната баскетболна лига при мъжете. В последния мач от 14-ия кръг на редовния сезон снощи Ямбол надигра в "Арена Самоков" балканският шампион Рилски спортист със 86:77 точки (18:23, 21:22, 28:11, 19:21).

За Ямбол това е втора поредна победа в първенството, докато Рилецо регистрира трето поредно поражение. Двата тима се "захапаха" от самото начало, като на почивката домакините имаха аванс от 6 точки (45:39). На практика мачът бе решен в третата четвърт, в която гостите показаха страхотна игра и успяха не само да стопят разликата, но и да натрупат сериозен аванс, който играчите на треньора Александър Тодоров така и нямаха сили да стопят в заключителните минути.

За Ямбол Станислав Говедаров наниза 27 точки, а Митко Ангелов добави 20. За Рилски спортист капитанът Александър Груев се отчете с 21 точки, а Травис Питърсън завърши с "дабъл-дабъл" (10 точки и 10 борби). Под възможностите си се представи американецът Ламон Джоунс, който вкара 10 точки. Класиране: Лукойл Академик 26 точки, Левски 25, Евроинс Черно море, Ямбол и Балкан по 20 т., Рилски спортист, Черноморец и Спартак (Пл) по 19 точки.