Втора поредна загуба пред собствена публика записаха баскетболистите от Ямбол. В мач от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига те отстъпиха пред отбора на Берое (Стара Загора) с 69:70.

Гостите изковаха победата най-вече в третата част, която завърши при резултат 56:51 в тяхна полза. В последните десет минути от мача Ямбол така и не намери верния път към коша на съперника и в крайна сметка отстъпи с 1 точка – 69:70.

Реджи Холмс беше най-резултатен за „зелените” с 25 точки, Сергей Цветков добави 14 точки за успеха, а Мичъл Картър и Уилям Уокър вкараха по 9 точки. За ямболии Филип Вукосавлевич отново бе над всички – 18 точки.

В другите срещи от кръга Рилски спортист разгроми като гост Спартак (Плевен) със 103:77 и запазва третото място на точка пред Ямбол.

Отборът на Балкан (Ботевград) записа изключително трудна победа при домакинството си на Черно море (Варна) с минималното 76:72.

В последния мач Черноморец победи националния отбор на България до 20 години с 83:71.

Кръгът обаче беше белязан с нещо уникално - дербито на кръга между Лукойл Академик и Левски, което завърши с победа на студентите с 98:94, не беше излъчвано по телевизията заради безумно изискване на Булсатком и ТВ+. Това призна след мача треньора и директор на домакините Сашо Везенков.

"ТВ+ излязоха с безумно искане да се махнат рекламите на М-Тел от залата. Това е вторият ни по значимост спонсор и ние не можем да си позволим такова нещо. Дават се някакви мачове през цялата година, а дербито, което определя първия в редовния сезон не се дава. Жалко е, баскетболният зрител и федерацията не знам какво трябва да направят, за да се дава този мач", сподели след срещата Везенков.